Edzés a mellnagyobbítás után
Sok páciens kérdezi meg a mellnagyobbítás előtt vagy a műtét után, hogy mikor térhet vissza az edzőterembe a beavatkozás után. Azonban azt kell felelnem, hogy pontosan nem lehet mindenkinél meghatározni, milyen gyors a gyógyulási folyamat. Lássuk általánosságban mi tapasztalható.
A második hét után a páciensek már egy kicsivel intenzívebb kardió mozgást végezhetnek, például futópadon napi fél óra séta vagy akár emelkedőn való sétálás. A műtét során keletkezett sebre azonban figyelni kell, hogy ne izzadjon meg túlzottan a körülötte lévő területen. A beavatkozás után egy hónappal a legtöbb páciens már visszatérhet a testmozgáshoz, azonban a súlyzós edzésekhez és a nehéz emelésekhez nem, mivel a seb felszakadhat, amely sok kellemetlenséggel járhat.
Mellnagyobbítás után, különösen az izom alá behelyezett implantátumoknál, azt javaslom a pácienseknek, hogy kerüljék az erőteljes mellkasi edzést, például a fekvőtámaszt. Mivel az implantátumok az izom alatt ülnek, az izomösszehúzódás nyomást gyakorol rájuk, ami idővel az implantátumok leesését vagy eltolódását eredményezheti. Általános szabály, hogy a páciensek figyeljenek testükre és annak visszajelzéseire. Ha például valahol duzzanat alakul ki vagy kellemetlen érzése van, adjon egy kicsivel több időt a gyógyulásnak.
Sok fitnesz modell is rendelkezik implantátummal, így elmondható, hogy a mellimplantátum egyáltalán nem akadályoz meg senkit az aktív életmódban. Fontos azonban megbeszélnie a plasztikai sebésszel, hogy milyen sportot vagy testmozgást végez, hiszen az implantátumok méretét és elhelyezését illetően igen fontos szempont. Edzés közben a mellnagyobbítás után is jól tartó sportmelltartót érdemes viselni, hogy az implantátumok a helyükön maradjanak és főleg az első időszakban megfelelően gyógyuljanak a szövetek is.