Mellnagyobbítás kockázatai
A mellnagyobbítás melletti döntés igen nehéz lehet, és sok tényezőt érdemes figyelembe venni, illetve mérlegelni szükséges a mellnagyobbítás kockázatait és lehetséges komplikációval. A következőkben erről lesz szó!
A mellnagyobbítás kockázatai ugyan minden esetben eltérőek lehetnek, hiszen nagyban függ a páciens jelenlegi állapotától, korától, környezeti tényezőktől és a műtét technikájától is. De lássuk összefoglalva, milyen kockázatokkal járhat a mellnagyobbító műtét.
A mellnagyobbítás kockázatai a következők lehetnek:
- Az altatás kockázata
- Vérzés
- Vérömleny kialakulása
- Fertőzés kockázata
- Mellbimbó vagy mellforma változásai
- Tartós hegesedés
- Az implantátum minőségének hibája vagy hibás pozíciója
- Az implantátum szivárgása vagy törése
- Szoros hegszövet kialakulása az implantátum körül (kapszula-kontraktúra)
- Folyadék felhalmozódás (szeroma)
- A bőr ráncolódása az implantátum felett
- Tartós fájdalom
- Revizációs műtét lehetősége
A fenti mellnagyobbítás kockázataival kapcsolatos tudnivalókat természetesen minden esetben részletesen megtudhatja a plasztikai sebésztől, és minden kérdésével közvetlenül az orvoshoz forduljon.
A mellnagyobbítás kockázatainak elkerülése
A mellnagyobbítás kockázatainak elkerülésére a legjobb megoldás, ha betartjuk az orvos útmutatását és utasításait a mellnagyobbító műtétet követően. Erre vonatkozóan fontos, hogy az első hétben a lehető legkevesebb mozgást végezzük el a karunkkal, ne emeljünk és a kompressziós melltartót folyamatosan viseljük. A mellnagyobbítás kockázatai között az elsődleges a fájdalom, amelyet általában az első héten mindenki észlelhet, azonban ezt a fájdalmat gyógyszerekkel könnyen csillapíthatjuk. A második héttől érdemes odafigyelni arra, hogy ne emeljünk 10 kilónál nehezebbet és óvatosan mozgassuk továbbra is a karjainkat. A kompressziós vagy sportmelltartó viselése pedig 6 hétig ajánlott, hogy a mellnagyobbítás kockázatait a lehető legkisebb mértékig csökkentsük, és felgyorsíthassuk a gyógyulás folyamatát.
Amennyiben bármilyen panaszt észlel, azonnal keresse fel plasztikai sebészét, hogy kizárhassuk az esetleges szövődményeket.
Mellnagyobbítás kockázatai: egyéb fontos szempontok
A mellimplantátumok nem garantálják, hogy egy életen át tartani fognak, így az implantátum cseréjét az implantátum minőségétől függően az orvos általában 10 év elteltével javasolja.A terhesség, a fogyás és a menopauza befolyásolhatja a mellnagyobbítás után a mellek megjelenését.
A mellnagyobbítás kockázatainak elkerülése érdekében szükség van a mellek egészségének rendszeres vizsgálatára és a mellimplantátumok állapotának értékelésére.